Jak nosit nejoblíbenější účesy z šedesátek v roce 2021

 Koktejl 
01. ledna 2021 17:05 / Mirka Malá
  0
📷
11 fotografií v galerii
Šedesátá léta se vracejí i do účesů Depositphotos
Šedesátá léta byla kouzelným obdobím, pokud jde o styl. Jen si to představte. Jackie Kennedy, Brigitte Bardot a Sharon Tate byly v nejlepších letech, objevovaly a určovaly milníky krásy, kterými se řídíme dodnes. A tak jejich vlasový styling zaslouží v roce 2021 pozornost.

Nejen devadesátkové střihy se vracejí, ale móda je tak nějak vůbec okouzlená retrem, a tak se kreativní tvůrci dívají mnohem dál, než jen do devadesátých let. A proto je tu seznam šedesátkových účesů, které stojí za modernizaci v roce 2021.

Hladký a objemný účes

Na konci šedesátých letech tímto účesem proslula švédská herečka a zpěvačka Britt Ekland, která si zahrála také v jedné z bondovek. Tento jednoduchý účes sestává z pěšinky uprostřed, bujné koruny a hladké délky, které spolu vytvářejí éterický styl, který i v modernější verzi vypadá stejně zasněně jako tehdy. Pokud chcete tento účes, nezapomeňte si vlasy nalakovat, aby v nich zůstalo světlo.

Účes s čelenkou

Za čelenky tak trochu vděčíme Brigitte Bardot, která z nich v šedesátých letech udělala opravdový módní styl. Její polstrovaná čelenka dál inspirovala ty ženy, které se k nim vrací i o padesát let později. Vždyť jde prakticky o ikonickou záležitost.

Vintage účes

Toto hladké, zvlněné updo nebo-li drdol bylo oblíbené pro svou hladkou strukturu a všestrannou povahu. Updo je tvořeno především výškou drdolu, zatímco ofinu je možné stylovat různorodě. Tento retro účes byl často k vidění na hollywoodských červených kobercích a v reklamách inspirovaných vintage, což dokazuje, že jde o klasický styl, s nímž se prostě nedá nic pokazit.

Hollywoodský bob

Tento kratší styling předváděla v šedesátých letech celá řada hollywoodských hvězd, například i Marilyn Monroe nebo Jane Fonda, protože se tento styling rychle uchytil v hlavním proudu. Jde především o jemné vlny s obrácenými konci. Tento účes zůstal velmi populární po celá desetiletí.

Dlouhé rovné vlasy s ofinou

Je to tak. Přestože šedesátá léta přinesla mnoho nových, především vlnitých a načechraných účesů, rozhodně to neznamenalo, že by rovné vlasy byly pasé. Rovné vlasy byly módním vyjádřením účesu bez námahy, spárované s různě střiženou či učesanou ofinou. V dnešní době, kdy jsou dlouhé vlasy stále velmi oblíbené, je tento retro účes velmi jednoduché vytvořit. Dále čtěte: Kultovní účesy z 90. let hlásí návrat. Jaké střihy se budou nosit příští rok.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leonardo DiCaprio to už přehání, shodují se fanoušci. Jeho nejnovější modelce je totiž jen devatenáct

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Tech

SHIELD: Vesmírná technologie pro hladké přistání kdekoliv ve vesmíru