Steven Seagal oslavil jedenasedmdesátiny. Jeho kariéru provází kauzy se sexuálním obtěžováním a obdiv k Putinovi

 Osobnosti 
12. dubna 2023 08:08 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Kontroverzní akční hrdina Steven Seagal oslavil jedenasedmdesátiny Depositphotos
Akční hrdina Steven Seagal oslavil svoje jedenasedmdesáté narozeniny. Jeho bohatou kariéru s dnes již kultovními akčními filmy ale pokazilo hned několik věcí. Jednak hned několik obvinění ze sexuálního obtěžování a také fakt, že přijal od Vladimira Putina ruské občanství.

V březnu 2014 v rozhovoru pro ruské noviny Seagal popsal Vladimíra Putina jako „jednoho z velkých žijících světových vůdců“. Vyjádřil také podporu anexi ukrajinského Krymu Ruskem. Ještě v témže roce se Seagal objevil na show, kterou pořádali Noční vlci v Sevastopolu, na Krymu, kde podporoval anexi Krymu a mluvil o Ukrajině jako o zemi ovládané fašisty. A na podzim toho roku bylo Seagalovi Putinem uděleno ruské občanství. A zatímco francouzský herec Gerard Depardieu, který si také nechal Putinem udělit ruské občanství, jej po rozpoutání války Ruskem na Ukrajině vrátil, Seagal je na svůj ruský pas stále hrdý.

A to není zdaleka všechno. V březnu 2022, tedy krátce po ruské invazi na Ukrajinu, Seagal navštívil Moskvu, kde uspořádal svou narozeninovou oslavu, které se zúčastnilo mnoho lidí spojených s Vladimirem Putinem, včetně těch, kteří se ocitli na sankčních seznamech mezinárodního společenství. V srpnu 2022 navštívil Olenivku, v Doněcké oblasti, místo masakru ve věznici Olenivka, a to za doprovodu vůdce Doněcké lidové republiky Denise Pušilina, který tvrdil, že Seagal tam natáčel dokument o válce na Donbasu. A letos na konci února dokonce Seagal obdržel z rukou Vladimira Putina ruský Řád přátelství za „významný přínos k rozvoji mezinárodní kulturní a humanitární spolupráce.“

Seagal má kromě zjevné náklonnosti k Putinovi také dlouhou a letitou sérii kauz se sexuálním obtěžováním, která se táhne až do devadesátých let. Tak například v roce 2010 podala 23letá Kayden Nguyen na Seagala žalobu, ve které akčního hrdinu obvinila, že ji sexuálně obtěžoval, a dokonce nezákonně obchodoval se ženami za účelem sexu. O tři měsíce později žena svoji žalobu bez vysvětlení stáhla, pravděpodobně z toho důvodu, že dostala zaplaceno.

V roce 2017 herečka Portia de Rossi obvinila Seagala, že ji sexuálně obtěžoval během filmového konkurzu. De Rossi tvrdila, že během konkurzu v Seagalově kanceláři jí herec přesvědčoval, „jak důležité je mít chemii mimo obrazovku“ a snažil se jí dostat pod kalhotky. O rok později herečka Rachel Grant veřejně obvinila Seagala, že ji v roce 2002 sexuálně napadl během příprav na natáčení, přičemž následně o svoji práci přišla. A v témže roce úřad okresního státního zástupce okresu Los Angeles přiznal, že prověřuje potenciální případ sexuálního zneužívání. Seagal měl v roce 1993 ve svém domě znásilnit tehdy osmnáctiletou herečku Reginu Simons.

Akční hrdina Steven Seagal není tedy mimo filmové plátno vůbec žádným klaďasem. Kromě obdivu k Putinovi a sexuálního obtěžování jeho kariéru provází i další kauzy. Dobře známé jsou jeho konflikty s kaskadéry na filmovém place, při nichž mnohdy došlo ze strany Seagala k fyzickému násilí. Před třemi lety Seagala také vyšetřovala americká Komise pro cenné papíry a burzu za nezveřejnění plateb, které obdržel za propagaci investic do společnosti Bitcoiin2Gen. Seagal nakonec všechno urovnal mimosoudně, vrátil všechny peníze a zavázal se, že nebude dělat několik let reklamu na žádné cenné papíry či digitální měny. V Hollywoodu Seagal z mnoha důvodů nenatočil nic od roku 2019, ale teď údajně chystá dva nové filmy, které si ovšem připravuje sám.

Autorský článek, další zdroj: First Post

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město