V květnu 2000 skončil seriál Beverly Hills 90210. Tori Spelling je bez peněz, Shannen Doherty bojuje s rakovinou, Jason Priestley hraje v televizi a Brian Austin Green se živí, jak se dá

 Film a seriál 
26. května 2023 10:10 / Mirka Malá
  2
📷
2 fotografie v galerii
Seriál Beverly Hills 90210 je jedním z nejúspěšnějších teenagerovských sérií všech dob Fox Television
V polovině května 2000 byla odvysílána poslední epizoda kultovního teenagerského seriálu Beverly Hills 90210. Seriálové postavy v podání Tori Spelling a Briana Austina Greena si daly poslední sbohem a uzavřela se desetiletá veleúspěšná série tohoto seriálu.

Seriál Beverly Hills 90210 se ve svých začátcích soustředil zejména na kulturní šok, který zažívali sourozenci Brandon a Brenda v podání Jasona Priestleyho a Shannen Doherty. Ti se s rodiči přestěhovali z Minneapolis do luxusního Beverly Hills. Prvních několik sezón seriálu se nakonec věnovalo zejména jim a jejich spolužákům, kterých samozřejmě byla celá řada, ale ty hlavní postavy hráli Tori Spelling Ian Ziering. Postupně všichni spolu šli na střední i na vysokou a od osmé řady už to byli především dospělí lidé, kteří se snaží nastartovat svoje životy.

Úspěch seriálu byl obrovský, zejména proto, že cílovou skupinou byli mladí lidé, kteří se v seriálových postavách snadno viděli. Proto se také seriál nikdy nevyhýbal žádnému z ožehavých témat, ať už šlo o zneužívání alkoholu a drog, poruch učení, těhotenství náctiletých, znásilnění, práv gayů, domácího násilí, sebevražd nebo AIDS.

I přes obrovský úspěch byl seriál pro jeho tvůrce velká dřina. Shannen Doherty odešla po čtvrté sezóně kvůli neshodám na place, Luke Perry odešel na začátku šesté sezóny, ale vrátil se v deváté jako speciální host. Scénáristé museli neustále vymýšlet různé vztahové propletence, aby seriál udrželi tak dlouho na obrazovce a na jiných televizních kanálech se v průběhu času objevily nové seriály, které nakonec začaly být divácky zajímavější. A tak v květnu 2000 přišel konec.

A to rozhodně nebyla jednoduchá situace pro řadu herců. Mnozí z nich hráli v seriálu od teenagerovských let, nikdy se tak nemuseli zajímat o jinou práci, byli slavní a dobře placení. A pak najednou bylo po všem. A mnozí z nich mají od té doby se svojí kariérou velké trable.

Zejména to platí pro Tori Spelling, která si k tomu všemu pořídila velkou rodinu, ale peníze postupem let ubývaly a ubývaly, až nakonec s manželem a dětmi skončila v pronajatém domě. Před několika dny měla Tori, která také musela překonávat problémy s dluhy na daních, další kauzu. Celé dlouhé měsíce byly její děti stále dokola nemocné, až se přišlo na to, že v pronajatém domě je plíseň, která celé rodině škodí na zdraví. Tori s rodinou se okamžitě vystěhovala do motelu a teď hledá nějaký nový pronájem. Na vlastní bydlení zkrátka nemá peníze.

Shannen Doherty bojuje se zdravotními problémy fakticky už dvě desetiletí. V roce 1999 ji lékaři nejprve diagnostikovali Crohnovu chorobu a v roce 2015 se začala léčit s rakovinou prsu, se kterou bojuje od té doby prakticky nepřetržitě. Na hereckou kariéru tak nemá čas ani sílu, přesto se tu a tam objeví v nějakém projektu, včetně krátkého návratu k pokračování Beverly Hills 90210 v roce 2019.

Jason Priestley se od časů seriálu tu a tam objeví v nějakém filmu, ale jde vesměs o snímky druhé nebo třetí kategorie. Víc práce má ale naštěstí v televizi, i když většinou se jedná jen o epizodní role. Ve dvou seriálech, které běžely mezi roky 2016 a 2021 měl ale roli hlavní, šlo o série Private Eyes a Raising Expectations.

No a nakonec Brian Austin Green. Ten se po sérii Beverly Hills 90210 proslavil zejména jako přítel Megan Fox, se kterou byl zasnoubený, ale nakonec se rozešli. I on to zkoušel u filmu i televize, ale větší štěstí měl v prvních letech po Beverly Hills 90210, jinak dostává v seriálech také spíše epizodní role a u filmu je to podobné. Proto si Green chtěl v roce 2021 vydělat něco navíc v americké verzi taneční soutěže Stardance, ale vypadl hned ve třetím kole. Zkouší to také jako hudebník a podcaster. Zkrátka žádnému z hlavních herců tak úspěšného seriálu, jakým Beverly Hills 90210 byl, se od té doby nijak zvlášť nedaří. Všem hercům je dnes už kolem padesátky i víc, takže jejich slavné dny jsou definitivně už minulostí.

Autorský článek, další zdroj: History

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...