Kuriózní historie kečupu. Vyráběl se z ryb a prodával se jako lék na podrážděný žaludek

 Potraviny 
22. září 2022 12:43 / Pavla Krejčí
  1
📷
1 fotografie v galerii
Kečup se v minulosti nevyráběl z rajčat Pixabay
Kečup je po celém světě oblíbenou přísadou do jídel. Ačkoliv je jakožto komerční pochutina propagován po desítky let především v Americe a Evropě, jeho dlouhá historie sahá až do císařské Číny. A jednu dobu byl dokonce vyráběn bez rajčat.

Dnes si mnoho lidí nedokáže život bez kečupu představit. Toto koření zbarvené do červena se sladko-slanou chutí je jednoduše nejoblíbenějším na světě. Věděli jste, že kečup má svůj původ v Číně? Tehdy se dokonce vyráběl pouze z rybích vnitřností, vedlejších masných produktů a sójových bobů. Teprve až o několik stovek let později byl vyráběn z rajčat. 

Byla rajčata jedovatá?

Prvotní verze kečupu neobsahovala ani jedno rajče. Rostliny rajčat byly původně pěstovány v Jižní Americe, do Anglie se dostaly až v 16. století. Tehdy je však lidé považovali za jedovaté. Nebylo to vinou rajčat samotných, nýbrž cínových talířů, z nichž lidé konzumovali jídlo. Kyselina z rajčat v kontaktu s cínem vylouhovala olovo do jídla, což způsobilo otravu.

Starověká historie kečupu 

Místo rajčat se využívala fermentovaná rybí omáčka pocházející z jižní Číny. Kolem roku 300 př. n. l. vznikaly texty, které popisovaly použití fermentovaných past vyrobených z rybích vnitřností, vedlejších masných produktů a sójových bobů. Rybí omáčka, která byla v místních dialektech nazývána jako „ge-thcup“ nebo „koe-cheup“, se dala snadno skladovat na dlouhých zaoceánských cestách. Kečup vyráběný na bázi ryb byl pak v rámci obchodu šířen v mnoha jiných zemích, jako je Vietnam, Filipíny a Indonésie

18. století jako zlatý věk kečupu

Nejvýznamnější období pro výrobu kečupu nastalo v 18. století. Receptury nezahrnovaly pouze ryby, ale byly vyráběny také z ústřic, mušlí, hub, vlašských ořechů, citronů, celeru, a dokonce i z ovoce, jako jsou švestky a broskve. Tyto formy kečupů si oblíbily významné osobnosti tehdejší doby. Houbový kečup si zřejmě oblíbila spisovatelka Jane Austenová, a jeden dokonce vznikl na počet prince z Walesu, po němž nesl i název. Tvořily ho bezinky a ančovičky.

Na scénu přichází rajčata

Přelomovým datem se stal rok 1812. Konečně byl vytvořen recept obsahující rajčata. Vývoj receptury se připisuje Jamesi Measi, vědci z Philadelphie. Uvedl, že nejvybranější kečup pochází z „jablek lásky“, jak se tehdy rajčatům říkalo. Někteří totiž věřili, že mají afrodiziakální účinky. V 70. letech 19. století pak firma Heinz upravila recepturu pro komerční výrobu.

Kečup jako lék

Kečup našel i jiné využití. Ve 30. letech 19. století se prodával jako lék. V roce 1834 ho lékař John Cook prodal jako lék na podrážděný žaludek. Tvrdil, že jeho recept dokáže léčit průjem, špatné trávení, žloutenku a revmatismus. Ti, co v tomto byznysu viděli zisk, využili příležitosti a začali prodávat vlastní lék. Slibovali však nereálné výsledky, proto se v roce 1850 impérium kečupové medicíny zhroutilo.

Autorský článek, další zdroje: history.com, ripleys.com

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Kate Middleton zazářila v rudých šatech. S nádherným diadémem a náušnicemi Alžběty II. vypadala jako...

Styl

ADHD je diagnostikováno častěji chlapcům. Dívky jej totiž umí lépe ukrýt

Tech

Čína uprostřed občanských nepokojů znovu chrastí zbraněmi. Má nové ponorkové střely, které doletí až...