Fanoušci si připomínají výročí smrti zpěváka Prince: Tajil sex s nezletilou a zemřel na předávkování opiody

 Osobnosti 
25. dubna 2023 09:09 / Mirka Malá
  0
📷
1 fotografie v galerii
Prince se v sedmapadesáti předávkoval Depositphotos
Zpěvák Prince je sice dnes hudební legendou, jeho život byl ale také plný kontroverzí. V dubnu si jeho fanoušci připomínají výročí jeho smrti, protože Prince zemřel v dubnu 2016 na předávkování opiody a bylo mu jen sedmapadesát.

Zpěvákovy problémy s drogami začaly rozhodně řadu let před jeho smrtí, i když vlastně nikdo neví, jak dlouho byl Prince ve skutečnosti na opiodech závislý. Údajně byly zdrojem jeho zneužívání návykových látek problémy s kyčlí.

V roce 2016 to už každopádně s Princem šlo hodně z kopce. Začátkem dubna 2016 odložil kvůli údajné chřipce několik koncertů. Když se vracel svým soukromým letadlem z jednoho náhradního vystoupení, přestal reagovat a jeho letadlo nouzově přistálo na mezinárodním letišti Quad Cities v Moline, kde byl hospitalizován a dostal naloxon, lék používaný k blokování účinků opioidů, zejména po předávkování. Jakmile Prince zase nabyl vědomí, nechal se i přes protesty lékařů propustit z nemocnice.

Zdravotní problémy, související s opiody, se ale stupňovaly. 20. dubna zpěvákovi asistenti povolali specialistu, který měl Princovi pomoci zvládat jak bolest kyčle, tak závislost na opiodech. Lékařův syn k Princeovi přijel o den později s buprenorfinem, aby vymyslel plán léčby závislosti na opioidech a nakonec volal na 911, aby do zpěvákova domu přijela sanitka. Nejprve na tísňové lince řekl, že v domě je osoba v bezvědomí, o chvíli později uvedl, že muž je mrtvý a nakonec přiznal, že se jedná o Prince. Záchranáři, kteří do domu přijeli, zjistili, že Prince leží ve výtahu a nereaguje. Provedli tedy několik pokusů o jeho oživení a nakonec konstatovali, že Prince je mrtvý nejméně šest hodin. Prohlásili ho proto za mrtvého v 10:07, 19 minut po jejich příjezdu. Záchranáři nenašli v domě žádné známky sebevraždy nebo trestného činu. V koronerově zprávě bylo nakonec uvedeno, že Prince zemřel na náhodné předávkování fentanylem. Jak mohl mít zpěvák přístup k tak velkému množství opiodů, bylo nakonec předmětem policejního vyšetřování.

Prince měl kromě drogové minulosti taky velmi turbulentní soukromý život. Zpěvák byl v průběhu let romanticky spojen s mnoha ženami, včetně Kim Basinger, Madonny, Vanity, Jill Jones, Sheily E., Carmen Electry a řady dalších. Susannah Melvoin později vzpomínala na období, kdy Prince žil s ní, její sestrou Wendy a jistou Lisou Coleman.

Nicméně v roce 1990 uviděl Prince tehdy 16letou tanečnici Mayte Garcíu stát před svým koncertním autobusem a prakticky okamžitě ji svojí muzikantce z doprovodné kapely Rosie Gaines představil jako svoji budoucí manželku. A tehdy se začalo mluvit o tom, že zpěvák udržuje vztah s nezletilou. Nakonec Mayte začala pracovat jako jeho zpěvačka a tanečnice poté, co dokončila střední školu a Prince se s ní oženil v roce 1996. Ještě téhož roku se jim narodil syn Amiir, ale zemřel o týden později na Pfeifferův syndrom. Pár se rozvedl v roce 2000 a o rok později si Prince vzal Manuelu Testolini, kanadskou podnikatelku italského a egyptského původu. Vydrželo to ale jen pět let. Prince se už nikdy neoženil a není známo, že by měl nějaké děti.

V roce 2001 se také Prince stal Svědkem Jehovovým, což nakonec vysvětluje, proč si svůj poškozený kyčelní kloub nikdy nenechal operovat. Tehdy se o tom velmi spekulovalo v amerických médiích, nicméně Prince vždy odmítal, že by dvě operace, které mu lékaři doporučili, odmítl kvůli transfúzi krve, která je u Svědků Jehovových  zakázána. Místo toho tvrdil, že existují i jiné lékařské alternativy a raději se začal ládovat opiody. Tyto zprávy se ale nikdy nepodařilo ani potvrdit, ani vyvrátit, každopádně Princova závislost na opiodech zřejmě vznikla v této době, tedy někdy kolem roku 2005 a nakonec ho i zabila.

Autorský článek, další zdroj: History

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Synové Britney Spears nechtějí svoji matku ani vidět. Dokonce se chtějí vystěhovat ze země

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...