Socialistická síťovka hlásí velký návrat

 Koktejl 
05. ledna 2020 15:02 / Mirka Malá
  7
📷
9 fotografií v galerii
Síťovka je zpět Depositphotos
Pamatujete, jak vaše maminky či babičky chodily v socialistických dobách do samoobsluhy či zeleniny se síťovkou? Po revoluci byl tento vynález doslova k smíchu. Jenomže síťovky se vrací!

Síťová taška je dokonce český vynález a na svět přišla již v roce 1926, kdy ji začal vyrábět český podnikatel Vavřín Krčil. Výroba původních síťovek byla ruční práce z bavlněné příze, papírového motouzu i umělého hedvábí.

V dobách socialismu pak byly síťovky prakticky jedinou nákupní taškou. Naše maminky a babičky s nimi chodily do samoobsluhy, zeleniny i k řezníkovi, děti v nich svým tatínkům zase nosily obvykle dva lahváče.

Přesto se ale síťovky rozšířily díky veletrhům a výstavám prakticky do celého světa, kde ovšem nebyly považovány za "výdobytek" socialismu, nýbrž za praktickou a designovou nákupní tašku.

Síťovky zkrátka vnímáme jako jeden ze symbolů komunistické éry let 1948 – 1989, tyto tašky ale překvapivě hlásí návrat. Dnes je v České republice dokonce hned několik výrobců síťovek všech možných barev a designů.

Novodobé síťovky, které se před návštěvou obchodu krásně vejdou do kabelky, lze znovu najít v různých kamenných obchodem, nebo dokonce objednat přes online shopy. Dnes je síťovka nejen praktickou, ale taky ekologickou nákupní taškou, která plně nahradí problematické igelitové tašky a také mnohem více vydrží. Dále čtěte: Smažený kapr se stal vánoční tradicí až za socialismu.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Tech

Rusko chce mít nový jaderný bombardér už za dva roky. Nejspíš ale nebude mít vůbec žádný