Nejslavnější zločinecká dvojka Ameriky policii dlouho unikala. V květnu 1934 ale spadla klec

 Osobnosti 
22. května 2022 16:03 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Bonnie a Clyde byli ve své době slavnější než filmové celebrity Wikimedia Commons / Library of Congress's Prints and Photographs division
Bonnie a Clyde rozhodně patří mezi nejslavnější zločineckou dvojici všech dob. Jejich příběh byl natolik zajímavý a silný, že se dokonce dočkal filmového zpracování. Bohužel ale nemohl skončit jinak než smrtí.

Bonnie měla k nebezpečnému životu blízko už od raného mládí. V šestnácti letech se vdávala a když jí bylo 19 let, její manžel už dávno bručel za mřížemi. Tou dobou Bonnie potkala Clydea Barrowa a zrodila se nejslavnější zločinecká dvojice všech dob.

Nakonec ale ve vězení skončil i Barrow, kterému Bonnie pomohla utéct. Brzy byl Barrow ale chycen a vrácen za mříže. Bonnie to ale nijak nevadilo a na svoji životní lásku si počkala až do roku 1932. A pak to začalo.

Jejich loupežné série téměř nebraly konce. Společně vyloupili řadu bank a obchodů v pěti různých amerických státech. Pro policii se zamilovaná dvojice stala postrachem a zločineckým duem, které neváhá zabíjet na potkání. Veřejnost ale Boonie a Clydea milovala pro jejich romantický příběh.

Romantickému obrazu nechtěně napomáhala i sama policie, která Bonnie Clydea honila po polovině Ameriky, ale obvykle našla jen nějaké artefakty, které pár na místě po sobě zanechal. Včetně třeba rozverných fotografií, které policie nechala otisknout v novinách. Na veřejnost ale měly fotky opačný efekt a zločineckou dvojici si ještě více zamilovala.

Jenomže 23. května 1934 spadla klec. Policie Bonnie a Clydea vypátrala na venkově. Nad ránem se policisté schovali do křoví podél silnice a slavnou dvojici doslova rozstříleli na kusy, když jely v kradeném autě.

Intenzivní kariéra zamilovaných lupičů tak trvala fakticky jen dva roky. Za tu dobu toho však stihli opravdu hodně a jejich příběh přitahuje pozornost dodnes.

Autorský článek, další zdroj: Wikipedia.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Dům a zahrada

Efektivní úklid v domácnosti se psem: Jak na chlupy, skvrny od bláta, moči či krve