Nejslavnější zločinecká dvojka Ameriky policii dlouho unikala. V květnu 1934 ale spadla klec

 Osobnosti 
22. května 2022 16:03 / Mirka Malá
  0
📷
2 fotografie v galerii
Bonnie a Clyde byli ve své době slavnější než filmové celebrity Wikimedia Commons / Library of Congress's Prints and Photographs division
Bonnie a Clyde rozhodně patří mezi nejslavnější zločineckou dvojici všech dob. Jejich příběh byl natolik zajímavý a silný, že se dokonce dočkal filmového zpracování. Bohužel ale nemohl skončit jinak než smrtí.

Bonnie měla k nebezpečnému životu blízko už od raného mládí. V šestnácti letech se vdávala a když jí bylo 19 let, její manžel už dávno bručel za mřížemi. Tou dobou Bonnie potkala Clydea Barrowa a zrodila se nejslavnější zločinecká dvojice všech dob.

Nakonec ale ve vězení skončil i Barrow, kterému Bonnie pomohla utéct. Brzy byl Barrow ale chycen a vrácen za mříže. Bonnie to ale nijak nevadilo a na svoji životní lásku si počkala až do roku 1932. A pak to začalo.

Jejich loupežné série téměř nebraly konce. Společně vyloupili řadu bank a obchodů v pěti různých amerických státech. Pro policii se zamilovaná dvojice stala postrachem a zločineckým duem, které neváhá zabíjet na potkání. Veřejnost ale Boonie a Clydea milovala pro jejich romantický příběh.

Romantickému obrazu nechtěně napomáhala i sama policie, která Bonnie Clydea honila po polovině Ameriky, ale obvykle našla jen nějaké artefakty, které pár na místě po sobě zanechal. Včetně třeba rozverných fotografií, které policie nechala otisknout v novinách. Na veřejnost ale měly fotky opačný efekt a zločineckou dvojici si ještě více zamilovala.

Jenomže 23. května 1934 spadla klec. Policie Bonnie a Clydea vypátrala na venkově. Nad ránem se policisté schovali do křoví podél silnice a slavnou dvojici doslova rozstříleli na kusy, když jely v kradeném autě.

Intenzivní kariéra zamilovaných lupičů tak trvala fakticky jen dva roky. Za tu dobu toho však stihli opravdu hodně a jejich příběh přitahuje pozornost dodnes.

Autorský článek, další zdroj: Wikipedia.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...