Isaac Newton byl geniální, pravděpodobně ale zemřel jako panic

 Osobnosti 
26. května 2022 09:42 / Pavla Krejčí
  0
📷
2 fotografie v galerii
Isaac Newton byl geniální Depositphotos
Tento geniální fyzik byl nejspíše natolik fascinován svou prací, že neměl čas myslet na ženy. Údajně byl také zapřisáhlý puritán a jakékoliv myšlenky na sex si zakazoval. Proto s největší pravděpodobností zemřel jako panic.

Důvodem Newtonova celibátu mohly být zážitky z dětství. Otce nikdy nepoznal, jelikož zemřel tři měsíce před jeho narozením a matka se záhy znovu provdala. Malý Isaac nevlastního otce neměl rád, a proto se mohly tyto události podepsat na jeho pozdějším smýšlení. Z běžného pohledu se nikdy neoženil, avšak věda byla jeho pomyslná manželka. Kariéra vědce pro něj byla na prvním místě. Dlouhé hodiny a dny strávil v laboratoři a věnoval se svému výzkumu. Byl to muž, který se neoddával světským radovánkám, smysl viděl v něčem jiném.

Ačkoliv nelze zjistit, jak to ve skutečnosti s jeho sexuálním životem bylo, existují různé teorie. Francouzský spisovatel a filozof Voltaire byl snahou zjistit pravdu fascinován, a nejednou se nechal slyšet, jaké stanoviska zastává. Během pohřbu Newtona tvrdil, že si jeho panictví ověřil. Později napsal, že to „má potvrzeno lékařem a chirurgem, kteří s ním byli, když zemřel“. Newton totiž údajně na smrtelné postel prohlásil, že byl panic. Voltaire se svých teorií nevzdával a v roce 1733 veřejně prohlásil, že Newton „neměl ani vášeň, ani slabost; nikdy se nepřiblížil k žádné ženě.“

Nabízí se možnost, že se stýkal s muži. Obecně se má však za to, že byl Newton zcela asexuální a vyhýbal se fyzické náklonnosti. Než s lidskou bytostí raději se sblížil s fungováním vesmíru.

Podle některých názorů Newton nenáviděl ženy a ze sexu měl strach. Na druhou stranu byl fascinován menstruační krví prostitutek a věřil, že má magickou moc. Patrně to souviselo s jeho zálibou v alchymii. Newton byl celkově posedlý karmínovou barvou, dokonce si celý svůj pokoj vybavil v červených odstínech.

Newton po sobě nezanechal žádné osobní zápisky, ze kterých by bylo možné vydedukovat, jak si stál na poli romantických vztahů. Nicméně možná právě onen nedostatek vášně, o kterém mluvil Voltaire, zapříčinil jeho genialitu.

Autorský článek, další zdroje: medium.com

Témata: Newton, historie, fyzik, panic
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...