Začátkem června 1985 policie konečně dopadla odpornou dvojici sériových vrahů. Společně zavraždili asi 25 lidí

 Koktejl 
02. června 2022 14:22 / Mirka Malá
  0
📷
1 fotografie v galerii
Dvojice sériových vrahů je poměrně vzácnou záležitostí Wikimedia Commons / volný zdroj
Dvojce sériových vrahů je v kriminalistice obecně opravdu raritní záležitostí. Přesto tu taková dvojice byla a páchala opravdu odporné zločiny. Trvalo to roky, ale 2. června 1985 je policie konečně dopadla.

Přesněji policie dopadla nejprve Leonarda Lakea, který v partě s Charlesem Ng spáchal mezi roky 1983 až 1985 mezi jedenácti až pětadvaceti vraždami. Těm ale ještě předcházely únosy, znásilňování a mučení.

Oba muži se poznali v Kalifornii a většinu společných zločinů spáchali na Leonardově chatě poblíž kalifornského Sacramenta. Oba byli posedlí knihou Sběratel, která popisuje únos ženy záporným hlavním hrdinou románu. A tím to začalo. Úchylný páreček si po vojensku vytvořil tzv. Operaci Miranda, pojmenovanou samozřejmě podle unesené ženy v knize.

A pak už to jelo jako na běžícím páse. V rámci Operace Miranda Lake a Ng začali muži unášet mladé ženy, kterým u chaty postavili bunkr. Tam se jim nejprve snažili po vojensku vymýt mozky tak, aby ženy byly jejich sexuálními otrokyněmi dobrovolně. Nutno ještě dodat, že oba muži dříve sloužili v armádě.

Jednou také unesli mladou rodinu s malým synem a později je všechny zabili. Nebránili se tedy ani vraždám mužů a dětí. Lidi přepadávali i v jejich domovech, kde je obvykle zastřelili.  Unášeli pouze ženy, aby je mohli znásilňovat.

Jejich řádění by mohlo pokračovat i nadále, kdyby ještě ke všemu nekradli. Po jedné nepovedené loupeži v obchodě se sice Charlesovi Ng podařilo utéct, Lake byl ale zatčen. Trestu se ale nedočkal a během vyšetřování se otrávil kyanidovou kapslí, kterou měl u sebe dobře schovanou.

Ng utekl nakonec do Kanady a trvalo dlouhých šest let, než byl vydán zpět do USA. Muži narozenému v Hongkongu se dařilo úspěšně prodlužovat i samotný soudní proces. Nakonec byl až v roce 1999 odsouzen k smrti.

Policie během vyšetřování našla ručně kreslenou mapu, díky které vykopala dva sudy. Jeden obsahoval obálky se jmény obětí. Ve druhém byly Lakeovy deníky a také videokazety s nahrávkami mučení a znásilňování některých unesených žen. Tyto důkazy vedou k tomu, že celkový počet jejich obětí je skutečně 25.

Ng je už od roku 1999 v cele smrti a pravděpodobně v ní také zemře. Dnes mu je 61 let a stát Kalifornia neuskutečnil žádnou popravu od roku 2006.

Autorský článek, další zdroj: History

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Rihanna si rodinného života asi moc neužije. Zpěvák ASAP Rocky, se kterým má syna, byl obžalován za...

Styl

Jeseteří úplněk ve znamení Vodnáře vyvolá touhu po svobodě a lehkomyslnosti

Dům a zahrada

Lesní jahody lze pěstovat i na balkoně. V kvalitní půdě s mírně kyselým pH vám porostou dokonce lépe...